Lubra Serwis - Na czym polega filtracja oleju? - Mikrofiltracja oleju

Na czym polega filtracja oleju?

Filtracja oleju hydraulicznego

na czym polega?

Wydaje się logiczne, że nowy olej będzie tak czysty jak to tylko możliwe prawda? Co ciekawe, większość nowych olejów zakupionych w sklepie nie jest w pełni filtrowanych i może mieć pewne zanieczyszczenia. Tutaj przychodzi z pomocą filtracja oleju .

Zaawansowane systemy filtracyjne olejowe. Nasz system filtrów paliwa i oleju (określane również jako systemy oczyszczania oleju) mają zdolność do usuwania cząstek poniżej grubości (czyli mniej niż trzy do pięciu mikronów) pod ciśnieniem. Przekracza to możliwości filtracji jakie ma większość producentów filtrów i olejów. Na tym poziomie, nie jest to już „filtrowanie oleju”, ale tzw. „polerowanie oleju”.

Jakie są zalety filtracji? Nasze system potrafi usuwać wodę i zanieczyszczenia oraz zwiększyć wydajność i żywotność oleju i jego pochodnych składników. Przekłada się to na ekonomię i długie życie maszyn. Szkodliwe skutki cząstek stałych i wilgoci oraz zanieczyszczeń w olejach hydraulicznych i smarnych zostały dobrze udokumentowane. Utrzymując absolutną czystość płynu, użytkownicy końcowi mogą znacznie zwiększyć żywotność krytycznych komponentów oraz zużycia na urządzeniach obrotowych, minimalizując przestoje i maksymalizacji rentowności.

Nasz system filtracji to zestaw kilku filtrów bocznikowych tzw. by-pass, który

bez skomplikowanej ingerencji jest podłączany do obiegu oleju lub zbiornika w urządzeniu, którego olej chcemy oczyścić. W trakcie swojego normalnego cyklu pracy, olej przenika przez kilka warstw filtrów. Dzięki powolnej filtracji przez filtry KLEENOIL przechodzi od 2 do 3 litrów oleju na minutę, co pozwala na oczyszczenie oleju hydraulicznego z wszelkich cząstek stałych, nawet tych najmniejszych o wielkości 1μm. Nasze filtry regenerują olej i jednocześnie usuwają z oleju aż 99,95% wody. Zawsze czysty olej to idealne warunki pracy dla Twoich urządzeń i maszyn, dzięki czemu znacznie obniża się ich awaryjność i konieczność drogich napraw. Dlaczego zatem oszczędzać na czymś co przynosi dużo większe korzyści? Systemy filtracji od lat są zalecane przez producentów, jednak najczęściej chcą oni aby te procesy były przeprowadzane w ich punktach obsługi. Dzięki naszemu centrum, dojeżdżamy do klienta, obniżamy koszty oraz oszczędzamy czas, a sprzęt może spokojnie wykonywać swoją pracę.

Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do odwiedzenia strony „o nas” oraz do kontaktu.